blog

Cztery role w Scrum

08 Luty 2018 · Blog

Metodyki zwinne przebojem wdzierają się do świata projektów (nie tylko IT). Zapoznaj się z czterema głównymi rolami w Scrum.


 

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Czym są metodyki zwinne?

08 Luty 2018 · Blog
Dziś opowiemy Wam o zagadnieniu mniej technicznym, ale nie mniej ważnym niż poprzednie. Dowiedz się czym są metodyki zwinne.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Czym jest Power Pivot i do czego służy?

08 Luty 2018 · Blog
Ostatnio na blogu przedstawiliśmy krótkie wprowadzenie do dodatku (genialnego!) Power Query. Dziś zajmiemy się kolejnym narzędziem z grupy Power * a mianowicie Power Pivot. CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Czym jest Power Query i do czego służy?

02 Luty 2018 · Blog
Na szkoleniach Excel, gdy pytamy czego chcielibyście się nauczyć – często odpowiadacie: „makr”. Gdy dopytujemy o szczegóły co chcielibyście, żeby te makra robiły okazuje się, że jest narzędzie dużo wygodniejsze, sprytniejsze i prostsze, które potrafi dany problem rozwiązać – Power Query. Dowiedz się czym jest Power Query i do czego służy.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Co zyskasz opanowując program Word?

05 Grudzień 2017 · Blog

Czy warto szkolić się z programu Word? Zwłaszcza, jeżeli radzę sobie z tworzeniem tekstów?

Te i inne podobne pytania często słyszymy od Uczestników szkoleń. To prawda, że większość z nas potrafi bez większych problemów wpisać tekst w Wordzie. Postaramy się Was dzisiaj jednak przekonać, że warto iść krok dalej i poznać narzędzia, dzięki którym stworzony dokument będzie czytelniejszy i bardziej profesjonalny, a praca przy jego tworzeniu bardziej efektywna.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Excel wyszukiwanie po wielu kryteriach

01 Grudzień 2017 · Blog
Dziś kilka słów na temat Wyszukiwania po wielu kryteriach.Jedną z częściej wykorzystywanych funkcji w Excelu jest WYSZUKAJ.PIONOWO(). Jednak funkcja ta w standardowej wersji wyszukuje nam wartości tylko w pierwszej kolumnie (czyli wyszukuje na podstawie tylko jednego kryterium). Dziś pokażemy Wam, jak poradzić sobie z wyszukiwaniem po wielu kryteriach. Załóżmy więc, że chcemy znaleźć nazwisko prezesa dla Firmy 1 w roku 2014 (patrz screen poniżej).

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Automatyczny kolor czcionki

06 Listopad 2017 · Blog
Dziś kilka słów na temat automatycznego rozróżniania kolorem czcionki liczb dodatnich i ujemnych. Część z Was pewnie pomyśli teraz o narzędziu formatowania warunkowego. I rzeczywiście dzięki niemu można takie reguły formatowania warunkowego wprowadzić. Jak korzystać z tego narzędzia możecie przeczytać tutaj: http://www.imperiumszkoleniowe.pl/szkolenie-dla-zaawansowanych-formatowanie-warunkowe-w-excelu CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Excel - Łączenie tekstów - Filmik YT

02 Listopad 2017 · Blog
Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnym wideo-poradnikiem pokazującym w jaki sposób łączyć tekst w MS Excel.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Warunkowe sumowanie danych z wielu tabel w PowerQuery

05 Październik 2017 · Blog
Dziś w nowym wydaniu „zadanie tak stare jak sam Excel” Mamy kilka oddzielnych tabel i potrzebujemy uzyskać sumę danych z nich. Jak się zaraz okaże – potrzebujemy jedynie danych dla określonego warunku, co nie skomplikuje nam zbytnio rozwiązanie. Z PowerQuery wszystko jest prostsze.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Szkolenie dla zaawansowanych : Formatowanie warunkowe w Excelu

05 Październik 2017 · Blog
Formatowanie warunkowe jest narzędziem służącym do formatowania w określony sposób komórek spełniających określone kryteria. Formatowanie takie jest dynamiczne, co oznacza, że w momencie gdy któraś komórka przestanie spełniać żądane kryteria, to przestanie być formatowana. I odwrotnie: jeżeli w zakresie, w którym zdefiniowane jest formatowanie warunkowe pojawi się nowa komórka spełniająca kryteria, to zostanie ona w odpowiedni sposób automatycznie sformatowana. Zapraszamy na szkolenie dla zaawansowanych, które przybliży wam zagadnienie formatowania warunkowego w Excelu:

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Kurs Excel - Budżet domowy za pomocą Excela

05 Październik 2017 · Blog
Dzisiaj poznamy prosty sposób na poprowadzenie domowego budżetu przy pomocy Excela. Dzięki niemu utrzymasz kontrolę nad swoimi wydatkami z dokładnym wyszczególnieniem na to ile wydajesz - i na co wydajesz.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Szkolenie Excel średnio-zaawansowany - Alternatywa dla WYSZUKAJ.PIONOWO

05 Październik 2017 · Blog
Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO jest bardzo często wykorzystywaną funkcją, która wyszukuje zadaną wartość w pierwszej kolumnie zakresu i zwraca wartość z tego samego zakresu z kolumny o numerze określonym przez użytkownika. Alternatywą dla tej funkcji jest kombinacja funkcji INDEKS oraz PODAJ.POZYCJĘ o czym powie wam poniższe szkolenie Excel średnio-zaawansowany:

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Excel dla początkujących: 10 najlepszych skrótów klawiaturowych w Excelu

05 Październik 2017 · Blog
Posługiwanie się skrótami, pozawala pracować szybciej i efektywniej dlatego na naszych szkoleniach Excel dla początkujących, możecie poznać wiele przydatnych skrótów. Dziś przedstawimy 10 skrótów klawiaturowych, naszym zdaniem bardzo pomocnych przy pracy w Excelu. Skupimy się na skrótach rzadziej spotykanych, pominiemy więc skróty takie jak Ctrl + C lub Ctrl + P, które można spotkać nie tylko w Excelu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Do czego służy Visual Basic, czyli dwa słowa o tajemniczych makrach

27 Wrzesień 2017 · Blog
Gdy na szkoleniach Excel VBA pytamy Was jakie dodatkowe elementy chcielibyście, żeby zostały omówione – często odpowiadacie „makra”. Co się kryje za tym pojęciem? Do czego służą makra i jakie mają możliwości? Pokrótce przybliżymy je Wam w dzisiejszym wpisie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Tajemniczy znak w komórce ZNAK(160)

01 Wrzesień 2017 · Blog
Dzisiaj przedstawiamy Ci wideo poradnik - w jaki sposób poradzić sobie, gdy w Twoich danych znajdzie się jakiś dziwny znak sprawiający, że liczby traktowane są jako tekst.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Jak podzielić tekst w Excelu?

31 Lipiec 2017 · Blog
Dzisiaj mamy dla Ciebie kolejny ciekawy przegląd narzędzi Excelowych – tym razem odpowiadających na pytanie „Jak podzielić tekst w Excelu z jednej komórki na kilka komórek?”

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Łączenie tekstów w Excelu – 5 sposobów!

14 Lipiec 2017 · Blog
Łączenie tekstów w Excelu to zagadnienie tak stare, że aż pamięta same początki programu. Poznaj 5 sposobów. CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Jak ustalać bezpieczne hasła?

10 Lipiec 2017 · Blog
Do banku, do poczty, do Facebooka, do Allegro… Liczba haseł, jakie jesteśmy zmuszeni pamiętać w dzisiejszych czasach, naprawdę przeraża. CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Jak nauczyć się Excela?

08 Wrzesień 2016 · Blog

A więc uruchamiasz go kolejny raz, drukujesz tabelkę, zamykasz. Łyk kawy… Otwierasz ponownie...

CZYTAJ CAŁOŚĆ
blog

Nowy katalog szkoleń

17 Styczeń 2016 · Blog

Dziękujemy wszystkim dotychczasowym Klientom za obdarzenie nas zaufaniem. W tym roku świętujemy 6-lecie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ